POLLINI

WŁOSKIE BUTY POLLINI

Pollini to włoska marka powstała w 1953 roku w miejscowości San Mauro Pascoli, w regionie Emilia-Romania. Dzięki rozwojowi przemysłu, region ten wkrótce stał się prawdziwym zagłębiem obuwniczym. Obuwie Pollini ceniono za wyjątkowo wysoką jakość i komfort noszenia, co było możliwe dzięki pasji, zaangażowaniu oraz umiejętnościom lokalnych rzemieślników pracujących w zakładach Pollini. Buty szybko zyskiwały uznanie konsumentów i wkrótce Pollini rozpoczęło produkcję na skalę przemysłową. Dynamiczny rozwój pozwolił marce rozwinąć również produkcję galanterii skórzanej. Ale to kolekcje tematyczne dały największy rozgłos Pollini. Buty męskie oraz damskie, a także torebki utrzymane w wybranej konwencji.

Największą popularność firma zyskała kolekcją “Daytona” wraz z flagowymi modelami butów sznurowanych i casual. Stała się ona swoistą wizytówką marki, była nawet wystawiana w nowojorskim Fashion Museum.

Firma Pollini przez lata rozwijała system produkcji tworząc kolejne kolekcje wysokiej jakości. W 2000 roku stała się częścią grupy AEFFE, dzięki czemu rozpoczęła produkcję także dla innych marek, jak Alberta Feretti czy Moschino. W 2013 roku firma świętowała 60-te urodziny, z tej okazji powstała specjalna kolekcja obuwia i akcesoriów, w której projektanci reinterpretowali popularny styl kowbojski.

Buty Pollini w większości są wykonywane ręcznie, co wynika z polityki marki. Jeśli chcemy, aby były trwałe, stabilne i komfortowe dla użytkowników, niezbędne są ludzkie doświadczenie i umiejętności manualne, których nie posiadają maszyny.

Firma stale się rozwija, mając w perspektywie nadrzędną wartość – “Made in Italy”.

W naszym sklepie proponujemy Państwu tylko najlepsz

W naszym sklepie proponujemy Państwu tylko najlepsze modele torebek oraz damskich i męskich butów Pollini. Zapraszamy!